۴ عنصر اصلی مارکتینگ اتومیشن

4 عنصر مارکتینگ اتومیشن

در بسیاری از تبلیغات و صحبت‌ها شنیده می‌شود که اکثر مشاغلی که پلتفرم مارکتینگ اتومیشن خریداری می‌کنند، از پتانسیل آن به طور کامل استفاده نمی‌کنند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که در کسب و کارتان از اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌کنید یا می‌خواهید به زودی به سراغ استفاده از آن بروید، باید در نظر داشته باشید که ابزارهای زیادی در پلتفرم‌های مارکتینگ اتومیشن وجود دارد و طبیعی است که کسب و کارها ندانند که دقیقاً باید از کدام ابزار آن استفاده کرد. اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم، ۴ ویژگی اصلی برای اتوماسیون بازاریابی وجود دارد که اگر از آن‌ها کامل استفاده شود، می‌توانند به طور قابل توجهی بر کسب و کار شما تأثیر بگذارند. ما در این مطلب تصمیم داریم به بررسی و معرفی این ۴ عنصر اصلی مارکتینگ اتومیشن بپردازیم. با ما همراه باشید.

عناصر اصلی اتومیشن
فهرست مطالب

لید اسکورینگ

امتیازدهی لید

مهم‌ترین عنصر مارکتینگ اتومیشن که هر کسب و کاری باید از آن استفاده کند، لید اسکورینگ یا امتیازبندی لید است. با استفاده از لید اسکورینگ می‌توانید بررسی کنید که بهترین مشتریان شما چه کسانی هستند. برای استفاده از لید اسکورینگ در ابتدا باید کمی زمان برای فکر کردن و تحقیق کردن در مورد این موضوع بگذارید که کدام ویژگی‌ها و رفتارها باعث می‌شود که یک لید چشم‌انداز خوبی داشته باشد؛ اما وقتی جزئیات را بررسی کردید و از ویژگی‌ها و رفتارهای مثبت لید اطلاع پیدا کردید، نوبت به تعیین اسکورینگ می‌رسد. با تعیین اسکور و امتیازبندی، به راحتی از این پس می‌توانید متوجه شوید که بهترین لیدهای شما کدام کاربران هستند. اما حتماً برای تعیین روش‌های امتیازدهی خود زمان بگذارید و فکر کنید و بعد به مرور زمان این روش‌ها را تغییر دهید، زیرا در طول کار در مورد چشم‌انداز ایده‌آل کسب و کار خود اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید.

فراموش نکنید که لید اسکورینگ بسیار مهم  است. مارکترها می‌توانند از امتیازبندی لید برای هشدار دادن به تیم فروش یا راه اندازی کمپین ایمیل برای کاربران بعد از رسیدن به سطح امتیاز مشخصی استفاده کنند.

کمپین‌های ایمیلی هدفمند

کمپین های ایمیلی

تمام نرم افزارهای ایمیل مارکتینگ می‌توانند پیام‌های ایمیلی کسب و کارها را ارسال کنند، اما مارکتینگ اتومیشن به شما این امکان را می‌دهد پیام‌های مرتبط را به موقع به مخاطبان هدف ارسال کنید: پیام مناسب به افراد مناسب در زمان مناسب.

به محتوایی که برای وب سایت خود ایجاد می کنید فکر کنید. محتوای شما مستقیماً با کدام بخش از مخاطبین شما صحبت می‌کند؟ آن مخاطب را شناسایی کنید و سپس با اتومیشن مارکتینگ یک ایمیل شخصی‌سازی شده بر اساس محتوای مورد نظر مخاطب ارسال کنید. بهتر است چند دقیقه را صرف فکر کردن به این موضوع کنید که کدام بخش از مخاطبان شما باید هر ایمیلی را که ارسال می‌کنید، دریافت کنند. نیازی نیست که همه مخاطبان تمامی ایمیل‌ها را دریافت کنند. شما باید نرخ کلیک و نرخ باز کردن بیشتری از ایمیل مارکتینگ خود به دست آورید.

یکپارچه‌سازی وب سایت و CRM

CRM

یکی از ۴ عنصر اصلی مارکتینگ اتومیشن یکپارچه‌سازی وب سایت و CRM است. استفاده از مارکتینگ اتومیشن می‌تواند داده‌های شگفت‌انگیزی را به شما ارائه دهد، اما واقعاً تنها زمانی بیشترین بهره را می‌برید که هم با وب‌سایت خود و هم با پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود یکپارچه باشید. ادغام  مارکتینگ اتومیشن و CRM به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی رفتارهای کاربر و مشتری را ردیابی کنید و تعیین کنید که کدام تلاش‌هایتان در بازاریابی بر سود شما تأثیر می‌گذارد. اتوماسیون بازاریابی به شما این امکان را می‌دهد که حلقه یا لوپ را در اکوسیستم توسعه لید خود ببندید و گزارش واقعی از میزان بازگشت سرمایه (ROI) ایجاد کنید.

لید نرچرینگ

پرورش لید

آخرین عنصر ضروری مارکتینگ اتومیشن، لید نرچرینگ یا پرورش لید است. شاید این ویژگی سخت‌ترین ویژگی اتوماسیون بازاریابی نیز باشد، اما با ارزش‌ترین محسوب می‌شود. در واقع، لید نرچرینگ مرحله‌ای بعد از جمع‌آوری لید از مخاطبان یا مشتریان بالقوه است. شما باید زمان خود را صرف توسعه کمپین‌های خودکار کنید که به انتقال مشتریان از مرحله‌ی چرخه خرید به مرحله بعدی کمک می‌کند؛ این کار می‌تواند کار دشواری باشد و نیاز به تولید محتوا و زمان صرف شده برای تحقیق در مورد شخصیت‌های کاربران و لیدهای شما و نحوه تعامل سایت شما با آنها دارد. اما اگر لید نرچرینگ ایجاد شئد، می تواند به شما کمک کند تا فرصت‌های بیشتری را از وب سایت خود ایجاد کنید و لیدهای موجود را پرورش دهید تا کاملاً آماده تعامل با تیم فروش شما شوند.

جهت دریافت مشاوره در مورد مارکتینگ اتومیشن، این فرم را تکمیل کنید.

و در پایان این که...

ما در این مطلب به بررسی ۴ عنصر اصلی مارکتینگ اتومیشن پرداختیم. قطعاً ویژگی‌های مفید و عناصر دیگری هم در اتوماسیون بازاریابی وجود دارد، اما این ۴ عنصر مهم‌ترین بخش‌های مارکتینگ اتومیشن را تشکیل می‌دهند که با تمرکز روی آن‌ها می‌توانید مارکتینگ موفقی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات دیگر دارت