بهترین راه های حفظ مشتری با وب اینگیج | استراتژی جدید نگهداشت مشتریان

مردم به دلایل مختلفی برنامه شما را حذف می کنند. ما به شما کمک می کنیم آنها را حفظ کنید. چگونه؟ با ایجاد تحول در میزان نرخ حفظ مشتریان با وب اینگیج

برخی از مشتریان ما

آنچه را که کاربران قبل از حذف نصب اپلیکیشن موبایل انجام می دهند، تجزیه و تحلیل کنید

یکی از رراه های حفظ مشتری این است که از مسیرها برای درک اقداماتی که کاربران قبل از حذف برنامه تلفن همراه شما انجام می دهند، استفاده کنید. محصول خود را بهینه کنید و جریان تعامل با کاربران را برای کاهش حذف نصب برنامه ایجاد نمایید.

با بهینه سازی کمپین ها و کانال های خود از حذف نصب های آینده جلوگیری کنید

کمپین و کانال های جذب مشتری خود را که در نهایت منجر به حذف نصب  برنامه ها می شوند، شناسایی کنید و استراتژی حفظ مشتری و جذب کاربر را بر این اساس بهینه کنید.

داده ها را در قالب دلخواه خود تجسم کنید

نمودار میله‌ای، نمودار خطی یا جدول – فرمت تجسم داده‌ها را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای تحلیلی شما مطابقت دارد.

با وب اینگیج رابطه‌ای پایدار با مشتریانتان ایجاد کنید

برای اینکه بتوانید با مشتریان خود از طریق اتوماسیون بازاریابی وب اینگیج رابطه پایداری ایجاد کنید با  عوامل موثر در حفظ مشتریان را بشناسید  که در ادامه نام برده‌ایم.

طراحی و بهینه‌سازی سفر مشتری

با استفاده از وب اینگیج برای هر قدم از تعامل مشتریانتان برنامه‌ریزی کنید و پاسخی مناسب به نیازهای آن ارائه کنید

شخصی‌سازی پیام در کانال ترجیحی مخاطب

برای دریافت بهترین نتیجه از پیام‌های تبلیغاتی خود، با مشتریان خود ارتباطی شخصی‌سازی شده را در کانال‌هایی که ترجیح می‌دهند آغاز کنید

واکنش مناسب به تعاملات کاربر

WebEngage به شما کمک می‌کند که در زمان درست به هر تعامل کاربر پاسخ مناسب آن‌را به صورت کاملا خودکار ارائه کنید و مشتریان را با کسب‌‍وکار خود درگیر کنید

مزیت‌های وب اینگیج در جهت حفظ مشتری

از نقطه نظر آماری شانس فروش یک محصول به مشتریانی که یک‌بار تجربه خرید از شما را داشته‌اند ۵۵% بیشتر از یک مشتری جدید است، بنابراین بهتر است انرژی بیشتری را برای نگهداشت مشتری های کنونی هزینه کنید. در این بخش با اشاره به مزایای جذب مشتری، می خواهیم اهمیت حفظ مشتریان را برای شما شفاف سازیم.

راهکارهای موثر در حفظ مشتریان توسط وب انگیج

سه اقدام مهم وجود دارد که علاوه بر افزایش نرخ حفظ مشتری می‌تواند نقش مهمی در بازگشت مشتری نیز داشته باشد. این سه اقدام به شرح زیر است:

ارسال پیام های خودکار و به‌هنگام به مخاطب هدف

وب اینگیج این امکان را به شما می‌دهد که پیام های تبلیغاتی شخصی سازی شده خود را برای مخاطبان هدف در زمان مناسب ارسال کنید. برای مثال، می‌توانید ایمیل‌هایی ارسال کنید که مزایای محصولات جدیدی را که مشتریان هنوز درباره آن‌ها اطلاعاتی ندارند، یا محصولات موجود را که به ارزش محصولاتی که قبلاً خریداری کرده‌اند می‌افزایند، توضیح دهد. این نه تنها شانس تکرار خرید را افزایش می دهد، بلکه به تقویت اعتماد آن‌ها به کسب و کار شما کمک می کند.

شخصی سازی پیشنهادات بر اساس رفتار مشتری

با شخصی سازی پیام‌های بازاریابی در وب اینگیج تعاملی را با مشتریان خود آغاز کنید که برای کسب‌وکار شما سودمندتر است. برای هر تعامل کاربر به شکل ویژه‌ای برنامه داشته باشید و با پیام‌های شخصی سازی شده حس مهم بودن را به مخاطبان خود منتقل کنید.

تبدیل مشتریان به حامی برند

حامی برند کسی است که برند شما را از طریق بازاریابی شفاهی ارتقا می دهد. طرفداران برند نظرات مثبتی در مورد محصول شما می گذارند. آنها همچنین مشتریان جدید را معرفی می کنند و از طرف شما محتوا تولید می کنند. حامیان برند حتی بینش های مفیدی را از پرسونای مخاطب به شما ارائه می دهند. وب اینگیج به شما این امکان را به شما می دهد که این مشتریان را بر اساس فعالیت آنلاین آنها شناسایی کنید و انگیزه‌هایی برای متقاعد کردنشان برای انجام کارهای بیشتر برای کسب‌وکارتان فراهم کنید. اینگونه علاوه بر حفظ مشتریان قدیمی، به بهبود برندینگ خود نیر کمک کرده‌اید.

امکانات کلیدی وب اینگیج

بهینه سازی زمان ارسال

بینش در سطح کاربر

قالب پویا

ادغام بستر داده

پیوند عمیق

تست A/B

متقاعد نشدید؟ سردرگم هستید؟ ایده های بزرگی دارید؟

بیایید در مورد آنچه WebEngage می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد صحبت کنیم.