طراحی گرافیکی

فهرست مطالب

معرفی کسب‌وکارها با طراحی گرافیکی سایت 

طراحی گرافیکی نقش مهمی در معرفی کسب‌وکارها به دیگران دارد و یکی از مهم‌ترین پایه‌های بازاریابی هر برند تجاری، سازمان و اداری محسوب می‌شود. طراحی گرافیکی به لطف جلوه‌های نمایشی، به مخاطبان منتقل می‌شود و حتی می‌تواند به عنوان هویت کسب‌وکار مد نظر قرار گیرد.

طرح‌های گرافیکی ازطریق ابزارهای بازاریابی به مخاطبان انتقال می‌یابد و در این طراحی‌ها به آنان نشان داده می‌شود که چه پیامی برای آنان دارید و نقطه تفاوت شما با رقبایتان چیست.

طراحی‌ها نقش مهمی در جذب مخاطب ایفا می‌کند بطوری‌که طراحی‌های زیبا و بار مفهومی آن سبب می‌شود تا مخاطبان جذب تبلیغات و بازاریابی شما شوند. در حالی‌که طراحی کاتالوگ، بروشور و بنر چنانچه به شکل حرفه‌ای صورت گیرد اهمیت فراوانی در جذب کاربران به سمت سایت شما خواهد داشت.

طراحی کیفی و مناسب قادر خواهد بود مطالب پیچیده و سخت را به صورت راحت‌تر و درعین حال موثرتر به مخاطبان انتقال دهد. درحالی‌که جذب مخاطب مرحله دیگری خواهد بود که باید در روند فعالیت تبلیغاتی‌تان به درستی به آن پرداخته شود.

در مجموع طراحی‌های حرفه‌ای گرافیک، تاثیر انکارناپذیری روی مخاطبان برجا می‌گذارد و همین طور تاثیر بی‌بدیلی در روند موفقیت هر فرد‌ و ‌کسب‌وکار خواهد داشت. در طراحی سایت، موضوعات روانشناسی رنگ‌ها، طراحی آیکون‌ها و اسلایدها در همان ثانیه‌های نخست در جذب مخاطب نقش اساسی ایفا می‌کند و مخاطب شما را تا مدت‌های طولانی پای سایت شما حفظ می‌کند.

تاثیر طراحی گرافیگی در جذب مخاطب

طراحی گرافیگی و در مجموع محتوای بصری، قدرت و تاثیر فوق‌العاده‌ای برای جذب مخاطبان ایفا می‌کند. محتوای تصویری از قابلیت تاثیرگذاری زیادی برخوردار است و این تصاویر برای مخاطبان به‌راحتی قابل درک خواهد بود و تاثیرات ماندگاری روی آنان برجای می‌گذارد.

طراحی گرافیک در امور تبلیغاتی، سبب جذب مخاطبان و بالارفتن میزان بازدید وب‌سایت خواهد شد. براساس یک مطالعه، بیش از ۹۴ درصد کاربران، بیشتر از محتوا به عکس‌های وب‌سایت جذب می‌شوند. طراحی‌های خلاقانه و کاربرپسند گرافیکی برای وب‌سایت، می‌تواند در کنار زنده نگه‌داشتن وب‌سایت، سبب ماندگاری بیشتر مخاطب در سایت شود و ازاین طریق رتبه آن را بالاتر ببرد. درنظرگرفتن عکس‌های بیشتر در محتوا و همچنین سئوی عکس‌ها، سبب ارتقای خوانایی و سئوی کلی سایت می‌شود.

برخی موارد کلمات و محتوای متنی قادر به انتقال اطلاعات به مخاطب نیست در اینجا استفاده از تصاویر مرتبط با محتوای اصلی سبب انتقال سریع و راحت پیام به مخاطب می‌شود. معمولا یک طراح گرافیکی مفید و با کیفیت، قادر خواهد بود محتوا را در قالب گزارش‌ها، نمودارها و عکس‌ها عرضه کند. با استفاده از طراحی گرافیکی، کسب‌وکارها قادر خواهند بود بدون تلاش زیاد، از فرصت انتقال پیام به مشتری بهره ببرند. با استفاده از این شیوه، مشتریان قادر خواهند بود به‌آسانی درک کنند که محصول مذکور یا خدمت برای آن‌ها، خوب است و کدام‌یک نه.

طراحی گرافیک در تبلیغات باعث ماندگاری در ذهن مخاطب می‌شود و هر موقع که مخاطب شما به محصول یا خدمتی مربوط به کسب‌وکارتان نیاز داشته باشد، شما را به یاد خواهد آورد و محصول‌تان را انتخاب خواهد کرد.

طراحی رابط‌ کاربری و تجربه‌کاربری

امروزه خلاقیت و تکنیک در طراحی از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل دو عبارت UI (رابط‌کاربری) و UX (تجربه‌کاربری) بیش از گذشته مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

رابط‌کاربری یا واسط‌کاربری به تعداد صفحه‌ها، عکس‌ها و المان‌های بصری، مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها اطلاق می‌شود که معمولا کاربر جهت گفت‌وگو با یک دستگاه یا برنامه از آن‌ها بهره می‌برد.

در مقابل تجربه‌کاربری، به آن تجربه و حسی گفته می‌شود که کاربر در موقع گفت‌وگو و تعامل با قسمت‌های مختلف از محصولات و سرویس‌های یک کسب‌وکار به او دست می‌دهد که دربرگیرنده شیوه گفت‌وگو او با رابط‌کاربری وب‌سایت شما است.

علت مراجعه کاربر به وب‌سایت یا برنامه شما، محتوا است بطوری‌که با آن ارتباط و تعامل برقرار می‌کند. رابط‌کاربری به مجموعه ابزارهای تعاملی گفته می‌شود که کاربر برای تعامل با محتوای مذکور از آن‌ها بهره می‌برند.

به عبارتی تجربه‌کاربری با مصرف این محتوا سروکار دارد. یعنی مصرف آن حتی‌الامکان برای کاربر ساده انجام گیرد و او با حال و حس مناسبی از شما جدا شود. تاثیر تجربه‌کاربری مناسب ممکن است برای همیشه در ذهن کاربر باقی بماند. به همین میزان تجربه کاربری نامناسب هم تاثیرات منفی خود را بر روی کاربران دارد.

سایت کاربرپسند

چگونه یک سایت مناسب و کاربرپسند داشته باشید؟ برای این کار باید تمرکز خود را در ساخت وب‌سایت، روی کاربر و تجربه آن از وب‌سایت معطوف کنید. باید سایت‌تان را به گونه‌ای طراحی کنید تا کاربر به‌راحتی و بدون مشکلی قادر باشد اطلاعات مدنظرش را از سایت دریافت کند. یعنی وب‌سایت باید به شکل کاربرپسند طراحی شود و تمام بخش‌های وب‌سایت به‌آسانی در اختیار کاربران قرار گیرد.

علاوه‌براین، در طراحی یک سایت کاربرپسند باید به موارد زیر از جمله طراحی درست ساختار منوها، در دسترس بودن منوهای سایت، انتخاب رنگ مناسب برای وب‌سایت‌تان و طراحی واکنش‌گرا آن را مورد توجه قرار دهید.

همچنین برای داشتن یک سایت کاربرپسند، استفاده از تصاویر و رسانه‌ها در کنار مطالب‌، اختصاص بخشی در سایت برای دریافت نظرات کاربران، انتشار مطالب مفید در سایت و درنظرگرفتن نیازهای کاربران در طراحی سایت را لحاظ کنید.

اهمیت سایت مناسب برای گوشی موبایل

چرا طراحی سایت مناسب برای گوشی تلفن همراه با اهمیت است؟ امروزه تلفن همراه یا موبایل به یک وسیله دم‌دستی تبدیل شده است و اکثر قریب به اتفاق افراد از کوچک تا بزرگ این وسیله ارتباطی را به همراه دارند. به همین دلیل یک رسانه به وسعت یک جهان محسوب می‌شود و چنان‌چه سایتی مناسب برای گوشی موبایل طراحی شود تاثیر مطلوبی در افزایش ترافیک ورودی و بازدید مخاطبان خواهد داشت. علاوه‌براین باید سرعت وب‌سایت شما بالا باشد وهمچنین کاربران تلفن همراه بتوانند به راحتی از وب‌سایت شما استفاده کنند تا مخاطبان به سمت سایت رقیب کشیده نشوند. داشتن وب‌سایت سازگار با تلفن همراه مزیت‌های مختلفی مانند افزایش و بهبود جست‌وجو، افزایش و بهبود تجربه‌ی کاربر، افزایش استفاده از وب‌سایت و همچنین رشد و بهبود موجودیت برند به همراه دارد. بطورکلی دو شیوه برای وب‌سایت‌های تلفن همراه شامل طراحی یک سایت تلفن همراه برای وسایل دستی و کوچک و دوم ارتقای سایت اصلی خود به طراحی ریسپانسیو وجود دارد بطوری‌که طراحی ریسپانسیو برای همه سایزها به نمایش در آید. در حال حاضر طراحی ریسپانسیو نسبتا به‌صورت یک استاندارد تازه برای سایت‌ها مورد توجه است.

دارت و کمک به طراحی گرافیکی وب‌سایت

امروزه برای تولید یک محتوای تاثیرگذار باید درکنار توجه به لحن و ساختار نوشتار، از جنبه‌های بصری مناسب نیز بهره گرفت. طراحی گرافیکی برای دیجیتال مارکتینگ باید باعث ارتقا و بهبود ارتباط افراد با کسب‌وکار شود. گرافیک هرگز هزینه‌ی اضافه برای یک کسب‌وکار به حساب نمی‌آید و می‌تواند یک سرمایه محسوب شود. برای انجام طراحی‌های مناسب باید آن را به یک تیم متخصص، خلاق، باسلیقه و حرفه‌ای سپرد. تیم طراحی دارت می‌تواند در امور گرافیکی به کسب‌وکارهای مختلف کمک کند.

تیم دارت در زمینه طراحی گرافیکی فعالیت‌هایی مانند بررسی نیازهای گرافیکی یک کسب‌وکار، بررسی دقیق کسب‌وکار مشتری، طراحی رابط‌کاربری و تجربه‌کاربری تخصصی، مشاوره گرافیکی و طراحی و تدوین گرافیکی را انجام می‌دهد.

در این کار علاوه بر طراحی لوگو، نقش تاثیرگذار گرافیک در تبلیغات، اهمیت گرافیک در طراحی وب‌سایت، نقش گرافیک در جذابیت بروشورها و کاتالوگ‌ها، جذابیت برند شما در شبکه‌های اجتماعی با طراحی گرافیکی، طراحی ارائه‌ها و پروپوزال‌ها و طراحی بسته‌بندی مورد توجه قرار می‌گیرد. در صورت نیاز به طراحی گرافیکی می‌توانید با کارشناسان واحد گرافیک آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت در تماس باشید.

خدمات دیگر دارت