۶ ویژگی مهم طراحی لندینگ پیج landing page چیست؟

لندینگ پیج

۴۸ درصد از بازاریابان موفق برای هر یک از کمپین های بازاریابی خود یک لندینگ پیج با طراحی خوب ایجاد می کنند. به عنوان یک صاحب کسب و کار آنلاین، آیا شما یکی از آن ۴۸ درصد هستید؟ آیا می دانید یک صفحه فرود خوب چیست؟ در ادامه با ما باشید تا با ویژگی های مهم هنگام طراحی لندینگ پیج آشنا شوید تا بتوانید بهترین لندینگ پیج کسب و کار خود را طراحی کنید.

طراحی لندینگ پیج

قبل از اینکه به بررسی landing page بپردازیم، اولین چیزی که باید بدانید این است که لندینگ پیج شما لزوماً صفحه اصلی شما نیست. صفحه فرود جایی است که بازدیدکنندگان هنگام کلیک کردن بر روی یک تماس برای اقدام یا پیوندی که آنها را به کسب و کار شما متصل می کند، فرود می آیند. جایی است که از آنها انتظار می رود اطلاعات تماس خود را بدهند یا اقدام مهمی مانند تماس گرفتن انجام دهند. برای اینکه یک صفحه یک صفحه فرود باشد، بای این ویژگی های را داشته باشد:

 

 • جمع آوری اطلاعات یا مشتریان بالقوه
 • مشتریان بالقوه را به خریداران بالقوه تبدیل کنید
 • ارزش برند را نشان دهید

landing page اولین صفحه ای است که بازدیدکننده پس از ورود به وب سایت شما از طریق پیوند رسانه های اجتماعی، تبلیغات آنلاین یا پیوند ایمیل و غیره در آن قرار می گیرد. این صفحه ای در وب سایت شما است که هدف آن تحت تأثیر قرار دادن بازدیدکنندگان برای انجام یک اقدام است. بیشتر صفحات وب دارای بنرها یا نوار ناوبری هستند و اهداف متعددی دارند. اما هر صفحه فرود اهداف مشابهی دارد، چه تبدیل یک بازدیدکننده به سرنخ یا تحت تأثیر قرار دادن کاربر برای خرید.

فهرست مطالب

 ویژگی های طراحی لندینگ پیج چیست؟

همانطور که خواندید لندینگ پیج تاثیر مهمی در افزایش نرخ کلیک و افزایش بازدید سایت در قیف فروش دارد. پس نباید در ایجاد یک صفحه فرود سهل انگاری کرد . برای ایجاد یک صفحه فرود بهینه که کاربر را به خود جذب کند باید نکات مهم در ساخت لندینگ پیج را بدانید. درادامه با ویژگی های ی که باید هنگام طراحی لندینگ پیج دنبال کنید آشنا خواهید شد.

عنوانی جذاب برای لندینگ پیج انتخاب کنید

انتخاب تایتل برای لندینگ

وقتی شخصی وارد لندینگ پیج شما می شود، قبل از اینکه دکمه برگشت را بزند، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا او را متقاعد کنید که در جایی است که می خواهد باشد. عنوان جایی است که سفر تبدیل شما شروع می شود، توجه مشتری خود را به خود جلب می کند و به آنها اجازه می دهد تا بدانند چیز خاصی برای ارائه دارید. یک عنوان باید این باشد:

 • منحصر به فرد و جالب: مثل عنوان اخبار روزنامه ها عناوین جذاب و ترغیب کننده بنویسید.
 • عنوان کوتاه و توصیفی بنویسید: می‌توانید محصول یا خدمات خود را بعداً توضیح دهید، تیتر را کوتاه، دقیق و واضح نگه دارید.

با تهیه محتوا سئو شده، ترغیب کننده و غنی مشتریان تان را جذب کنید

تولید محتوای لندینگ

اکنون که توجه بیننده را با یک تیتر هیجان انگیز به خود جلب کرده اید، وقت آن است که محتوای سئو شده و مرتبط و کاربردی ارائه کنید. برای مثال در آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت در طراحی لندینگ پیج، محتوا غنی سازی شده با کلمات کلیدی تجاری و متناسب با خدمات برای مشتریان فراهم میکنیم تا خزنده های موتور های جستجو گوگل لندینگ پیج های شما را سریع تر ایندکس کنند و شانس د یده شدن شما را در صفحه نتایج گوگل چند برابر میکنیم. همانطور که ذکر شد عنوان شما باید به خدمات شما اشاره داشته باشد، اما زیرنویس و توضیح شما یک قدم فراتر می رود. سه نکته که در محتوای لندینگ پیج باید درنظر بگیرید.:

 • مستقیم و مختصر بنویسید: اگرچه عنوان فرعی شما می‌تواند طولانی‌تر از عنوان شما باشد، و توضیح شما می‌تواند طولانی‌تر باشد، اما همچنان باید در سریع‌ترین زمان ممکن به اصل مطلب برسید.
 • مزایا خدمات خود را توضیح دهید :به مشتریان خود بگویید که چگئونه میتوانیند با ارائه خدمات خود نیازهای آن ها را براورده کنید.
 • محتوای جایگزین را در نظر بگیرید: شاید گاهی لازم باشد علاوه بر توضیحات متنی ویدیو نیز اضافه کنید. کسب و کارهایی که از ویدیو در صفحات فرود استفاده می کنند، می توانند تبدیل های خود را تا ۸۶ درصد افزایش دهند.

فرمی برای جذب کاربران تهیه کنید

فرم

در حالی که برخی از لندینگ پیج ها شامل پیوندی به یک صفحه تماس یا دکمه “اکنون کلیک کنید” هستند، برخی از بهترین نمونه های صفحه فرود با اجازه دادن به شما برای وارد کردن اطلاعات خود بلافاصله به دنبال آن هستند. کلید یک فرم عالی این است که مطمئن شوید به اندازه کافی طولانی است تا اطلاعات درست را جمع آوری کنید، اما آنقدر کوتاه است که مشتریان شما را نترساند. هنگام طراحی فرم خود، به یاد داشته باشید:

 • کوتاه و مختصر: فرم‌های دارای ۳ تا ۵ فیلد می‌توانند ۲۰% نرخ تبدیل داشته باشند.
 • از سؤالات شخصی خودداری کنید: مردم دوست ندارند اطلاعات زیادی درباره خودشان فوراً فاش کنند. برای مثال، نرخ تبدیل در صفحاتی که سن مشتری را نمی‌پرسند، بالاتر است.
 • کار را برای مشتریان تان آسان کنید: مطمئن شوید که مشتریان شما می توانند به فرم لندینگ پیج شما در دسکتاپ، تبلت یا دستگاه تلفن همراه با منوهای آسان برای کلیک دسترسی داشته باشند.

یک فراخوان قدرتمند برای اقدام در صفحه landing page در نظر بگیرید

کال تو اکشن

در نهایت، آخرین چیزی که نیاز دارید فرصتی است که به مشتریان خود بگویید چه کاری انجام دهند. اگر می‌خواهید با شما تماس بگیرند، شماره خود را در کنار یک فونت پررنگ جذاب قرار دهید که روی آن نوشته شده «اکنون تماس بگیرید». اگر می‌خواهید مشتریانتان آدرس ایمیل خود را به شما بدهند، یک فیلد فرم ارائه دهید و دکمه‌ای را دنبال کنید که می‌گوید «از امروز شروع کنید». برخی از قوانین کلی که باید رعایت شوند عبارتند از:

 • از رنگ های متضاد استفاده کنید تا فرم خود را واقعاً برجسته کنید: این دکمه یا متن باید توجه مشتری شما را بیش از هر چیز دیگری در صفحه جلب کند.
 • از یک دکمه استفاده کنید: امروزه به مشتریان آموزش داده شده است که انتظار یک دکمه را در صفحات اصلی خود داشته باشند. این ساده، آسان برای استفاده است و همچنین در دستگاه های تلفن همراه کار می کند.

اهمیت رنگ در طراحی لندینگ پیج

انتخاب رنگ لندینگ

تحقیقات نشان می‌دهد که رنگ‌ها تأثیر زیادی بر روان‌شناسی ما دارند. پالت های رنگی مناسب رابط کاربری را بهبود می بخشد و به هدایت رفتار کاربران کمک می کند و در نتیجه نرخ تبدیل لندینگ پیج را بهبود می بخشد.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده موثر از رنگ ها وجود دارد:

 • نحوه استفاده از رنگ‌های بالا و پایین را که اجازه ایجاد کنتراست بالا را می‌دهند، که مستقیماً با خوانایی کپی مرتبط است، استفاده کنید.
 • یک پالت رنگی متشکل از ترکیب رنگ های سازگار و ساخته شده بر روی رنگ های مکمل/متضاد ایجاد کنید.
 • به رنگ ها از دیدگاه روانشناسی و بازاریابی بپردازید. بسته به محصول/خدمت، از رنگ‌هایی استفاده کنید که پیام درست را منتقل می‌کنند (به عنوان مثال، رنگ سبز رنگی است که امنیت، اعتماد و آرامش را منتقل می‌کند و بنابراین، استفاده از آن برای محصولات مرتبط با امور مالی مناسب‌تر است).

طراحی ریسپانسیو صفحه فرود

ریسپانسیو کردن لندینگ پیج

خریدهای آنلاین انجام شده از دستگاه های تلفن همراه در حال رشد هستند، بنابراین تلفن های همراه به زودی به منبع اصلی ترافیک برای خرید و خریدهای آنلاین تبدیل خواهند شد.

جمع‌بندی

طراحی صفحه فرود میتواند یک کابوس باشد اما فقط در صورتی که زمان ، دقت و توجه کافی صرف نکنید! نگران نباشید با رعایت نکاتی که در این مقاله برای طراحی لندینگ پیج ذکر شد میتوانید نرخ تبدیل سایت را افزایش دهید و در نتیجه فروش بیشتری داسته باشید. به یاد داشته باشید که به طور مکرر صفحات خود را آزمایش کنید تا بفهمید کدام عناصر برای سایت شما تاثیر گذارتر است.. هرچه بیشتر در مورد مشتریان خود و نحوه پاسخ آنها به فیلدهای مختلف فرم، کپی CTA و حتی اهمیت رنگ ها بدانید، صفحه فرود شما موثرتر خواهد بود. بهینه سازی صفحه فرود در یک ساعت یا یک روز اتفاق نمی افتد و نمی تواند یک شبه به شما نتیجه دهد. شما باید از نقطه نظر کاربر به آن نگاه کنید و بفهمید که آیا به اندازه کافی خوب است. این ۵ نکته را برای بهینه سازی صفحه فرود در نظر بگیرید و تجربیات تان را در رابطه با استراتژی های طراحی لندینگ پیج با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات