تبلیغات نصب اپلیکیشن (CPI) - بهترین روش افزایش نصب اپلیکیشن

خدمات نصب اپلیکیشن CPI دارت

تبلیغات نصب اپلیکیشن

تنها به ازای هر کلیک  برای  تبلیغات نصب اپلیکیشن   هزینه می کنید می کنید!

تبلیغات نصب اپلیکیشن
فهرست مطالب

تبلیغات نصب اپلیکیشن چیست؟

تبلیغات نصب اپلیکیشن یا همان CPI روشی بهینه برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن های موبایلی است. ممکن است بپرسید CPI مخفف چیست؟ این کلمه مخفف Cost Per Install به معنای پرداخت به ازای هر نصب است. اگر در حال مطالعه این مطلب هستید، قطعا یا اپلیکیشنی دارید که می خواهید تعداد نصب و کاربران فعال آن را افزایش دهید یا ایده ای برای اپلیکیشن جدید دارید و می خواهید بدانید چگونه می توان در سریع ترین زمان ممکن به بازاریابی اپلیکیشن موبایل پرداخت. بهترین روش تبلیغات نصب اپلیکیشن است که در ادامه به طور کامل با آن آشنا می شویم اما چرا؟ این روش محدودیت های سایر روش های تبلیغات اپلیکیشن را ندارد و از طرفی از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه تر است. اگر می خواهید با سایر مزایای تبلیغات CPI آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

اهمیت تبلیغات نصب اپلیکیشن چیست؟

CPI

تبلیغات نصب اپلیکیشن یکی از روش های تبلیغات دیجیتال یا بهتر بگوییم اپلیکیشن مارکتینگ است. می دانیم که در برخی از روش های تبلیغات، به ازای هر یک نمایش یا کلیک هزینه ای در نظر رفته و از بودجه فرد تبلیغ دهنده کسر می گردد. در روش CPI اما اینگونه نیست!

برای تبلیغات نصب اپلیکیشن هزینه ای که دریافت می شود، به ازای هر یک نصب موفق برنامه و اولین ورود به آن است. بنابراین می توان گفت هزینه ای که برای این روش تبلیغ در نظر می گیرید، ضرر مالی برای شما ندارد؛ چرا که سهم تبلیغ تا همینجا است.

اگر کاربر پس از ورود به برنامه نتواند تعامل خوبی برقرار کند و اقدام به نصب اپلیکیشن نماید، به تبلیغ کننده ایرادی وارد نیست. بلکه لازم است اپلیکیشن را از دید کاربر بررسی و بهینه سازی کرد.

نمایش تبلیغات در اپلیکیشن در بسترهای مختلفی انجام می شود. احتمالا برایتان پیش آمده است که با نصب اپلیکیشن موبایل، گاهی تبلیغاتی درون برنامه مشاهده کنید. اگر هدف از این تبلیغات، افزایش نصب و تعداد کاربران است، همین تبلیغ درون اپلیکیشنی بیشتر توصیه می شود.

امروزه استفاده از اپلیکیشن و نصب آن به یکی از ضرورت های فعالیت اقتصادی و غیراقتصادی تبدیل شده است. برای مثال اکنون برای انجام امور مربوط به دریافت و پرداخت وجوه نقدی در بانک ها، نیاز به نصب اپلیکیشن در دستگاه موبایل خود داریم. استفاده از اپلیکیشن چنان در زندگی ما اهمیت پیدا کرده که برای پرداخت قبوض مختلف مانند آب، برق و تلفن نیز نیاز به استفاده از این نرم افزار داریم و درنتیجه راهی برای گریز از نصب آن وجود ندارد.

اپلیکیشن ها برای همه کارهایی که در بالا گفته شده یا نشده، یک ضرورت به حساب می آید. هرچند ممکن است در نصب یا کار با آن با مشکلاتی مواجه شویم اما خیلی زود این سختی ها جای خود را به لذت استفاده از این نرم افزار خواهد داد و متوجه خواهیم شد که چقدر استفاده از این اپلیکیشن در جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه موثر است. از همین رو است که اپلیکیشن تبلیغات کسب و کار مورد توجه بسیاری از صاحبان بیزنس قرار گرفته است.

مزایای تبلیغات نصب اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن موبایل و لوازم خانگی

راه های تبلیغ برای اپلیکیشن ها بسیار متنوع است. اما چرا تقاضا برای تبلیغات نصب اپلیکیشن بیشتر است؟ این روش از مزایایی برخوردار است که آن را مورد توجه افراد زیادی قرار می دهد. در ادامه به برخی از این مزایا می پردازیم:

 • پلتفرم نمایشی متنوع: تبلیغات نصل اپلیکیشن در اپلیکیشن های مختلفی قابل اجرا است و این مزیت مهمی برای این مدل از تبلیغات آنلاین محسوب می شود.
 • هدفمند: تبلیغات نصب اپلیکیشن هدف مشخصی دارد و آن هم ترغیب کاربران برای نصب اپ بر روی تلفن همراهشان است.
 • قابلیت اندازه گیری: در کمپین تبلیغاتی CPI امکان اندازه گیری نتایج و میزان موفقیت کمپین نیز وجود دارد. شما می توانید متوجه شوید که این کمپین چقدر کاربر به خود جذب کرده، چقدر نصب موفق داشته و مواردی از این قبیل.
 • ترافیک با کیفیت: تقریبا می توان گفت ترافیک تبلیغات نصب اپلیکیشن کیفیت بالایی دارد. چرا که تبلیغات به کاربران هدف نمایش داده می شود و احتمال تبدیل کاربران بسیار بالا است.
 • مقرون به صرفه: هزینه تبلیغات نصب اپلیکیشن به ازای هر نصب محاسبه می گردد و شما بابت تماشا یا کلیک روی تبلیغ، بدون نصب، هزینه ای پرداخت نمی کنید. از همین رو از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

مشتریان نصب اپلیکیشن دارت

چگونه به افزایش نصب اپلیکیشن سرعت ببخشیم؟

برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن لازم است تا از برخی ابزارها یا پلتفرم ها کمک بگیریم تا در کمترین زمان ممکن بتوانیم نصب اپلیکیشن را ارتقا دهیم. در این بخش به برخی از موثرترین ابزارهای کمکی می پردازیم.

گوگل ادز

گوگل ادز امکان تبلیغ نصب اپلیکیشن را در دو بخش شبکه نمایش گوگل و نیز شبکه جستجوی گوگل فراهم می کند. تبلیغ در این آن ها به شرح زیر است:

 • شبکه نمایش گوگل (Googlke Display Network): بیش از 2 میلیون اپلیکیشن و سایت را در بر می گیرد و به صورت اتوماتیک بهترین مکان برای تبلیغ را انتخاب می کند. انتخاب محل مناسب برای تبلیغ نصب اپلیکیشن، با توجه به ماهیت و کارکرد اپلیکیشن شما صورت می گیرد.
 • شبکه جستجوی گوگل (Google Search Network): تبلیغات کلیکی اپلیکیشن در این شبکه، توسط موتور جستجو، گوگل مپ و پارتنرهای گوگل نمایش داده می شود. محل نمایش تبلیغات در شبکه جستجوی گوگل در قسمت نتایج سرچ است.

به طور کلی تبلیغات CPI به کمک گوگل ادز به صورت هوشمند انجام می شود؛ چطور؟ به این صورت که بسته به اپلیکیشن شما، تصمیم گرفته می شود که تبلیغ در کجا و برای چه افرادی نمایش داده شود.

سرویس تبلیغاتی فیسبوک

فیسبوک ادز به شما کمک می کند تا افرادی تبلیغات CPI شما را ببینند که احتمال نصب برنامه برایشان بیشتر بوده و می توانند کاربر واقعی برنامه باشند. تبلیغات نصب اپلیکیشن در فیسبوک نیز کاربران را مستقیم به بسترهای نصب هدایت می کند.

سرویس تبلیغاتی توییتر

ممکن است برایتان غیر قابل باور باشد که توییتر ادز می تواند بازدهی بالایی برایتان داشته باشد. اما باید بگوییم که طبق آمار، بیش از 80 درصد کاربارن از طریق تلفن های همراه در این شبکه اجتماعی فعالیت دارند و این به آن معناست که این کاربران نیاز بیشتری به اپلیکیشن های مختلف دارند. برای تبلیغات CPI در توییتر می توانید از فرمت تبلیغاتی App Cards استفاده کنید. App Cards ضمن اشتراک گذاری برنامه شما با کاربران، امکان مشاهده رنکینگ برنامه ها، پیش نمایش تصویر، نصب یا باز کردن برنامه به صورت مستقیم در جدول زمانی را برای آن ها فراهم می کند. بنابراین با سرمایه گذاری در تبلیغات نصب اپلیکیشن در توییتر می توانید بازخورد مناسبی را شاهد باشید.

پوش نوتیفیکیشن

می دانیم که پوش نوتیفیکیشن پیامی است که هم در دسکتاپ و هم موبایل قابلیت نمایش دارد. استفاده از این سرویس تبلیغاتی با هدف نصب اپلیکیشن، تنها توسط موبایل فراهم می شود. به این صورت که صاحبان اپلیکیشن مرتبط با نرم افزار خود، محتوای مرتبطی برای پوش نوتیفیکیشن در نظر می گیرند و کاربر در صورت تمایل روی آن کلیک کرده و وارد بسترهای نصب اپ (گوگل پلی، اپ استور، کافه بازار و … ) می شود. فراموش نکنید که محتوای پوش نوتیفیکیشن باید به قدری جذاب باشد که توجه کاربر را جلب کرده و او را ترغیب به کلیک نماید.

مزایای پوش نوتیفیکیشن برای تبلیغات نصب اپلیکیشن

 • دسترسی سریع به مخاطبان هدف
 • ارتقای سریع نرم افزار
 • سهولت افزایش کاربران نرم افزار

افزایش نصب اپلیکیشن در اندروید

برای افزایش نصب اپلیکیشن های اندرویدی لازم است که بتوانید در پلی استور نصب خود را افزایش دهید. برای این کار هم می توانید از گوگل ادز کمک بگیرید. گوگل ادز با اجرای تبلیغات مدیریت شده در گوگل پلی، اپلیکیشن مورد نظر را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهید. این روش تضمینی تر از سایر روش های تبلیغات نصب اپلیکیشن بوده و اگر اپ کاربردی داشته باشید، می توانید انتظار نتیجه مطلوبی داشته باشید.

افزایش نصب اپلیکیشن در IOS

برای افزایش نصب اپ در گوشی های IOS لازم است صفحه اپلیکیشن در اپ استور را بهینه سازی کنید. بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ در این سیستم عامل نیز CPI است که هزینه به ازای هر نصب محاسبه گردد. البته دقت کنید که تبلیغات نصب اپ آیفون نیز ممکن است در یوتیوب، برخی سایت های همکار گوگل و … نمایش داده شود.

خدمات نصب اپلیکیشن دارت

شما می توانید تبلیغات نصب اپلیکیشن خود را به کارشناسان ما در مجموعه دارت بسپارید. اما مزایای همکاری با دارت چیست؟

مجموعه دارت به واسطه ارتباطاتی که دارد به میلیون ها کاربر موبایل در ایران و سراسر دنیا، دسترسی داشته و می تواند تبلیغات را برای مخاطبین هدف به صورت شخصی سازی شده نمایش دهد.

همچنین دارت، تبلیغات نصب اپلیکیشن را در برخی برنامه های موبایلی پر طرفدار و با نصب بالا اجرا می کند که یکی از آن ها shareit است.

شما با استفاده از خدمات نصب اپلیکیشن دارت می توانید هزینه های تبلیغات نصب اپ را برای خود بهینه سازی کنید و با پرداخت هزینه ای معقول، بیشترین نصب را دریافت کنید.

از بابت پشتیبانی هم لازم است بگوییم که جایی برای نگرانی نیست. تیم متخصص تبلیغات در مجموعه دارت آماده ارائه هر نوع پشتیبانی پس از اجرای تبلیغات، در هر ساعت از شبانه روز می باشد.

جهت دریافت مشاوره در مورد تبلیغات نصب اپلیکیشن، فرم مربوطه را تکمیل کنید.

ترفندهایی برای افزایش نصب اپلیکیشن

رشد مشتری

آمار جالب از میانگین تعداد اپلیکیشن هایی که در روز به اپ استور و گوگل پلی اضافه می شود حدود 2000 است اما متاسفانه بیش از نیمی از آن ها به بیش از 5000 نصب نمی رسند. علت این امر را می توان ضعف استراتژی و عدم آگاهی کافی از جزئیات تبلیغ CPI دانست. از همین رو تصمیم داریم در این بخش به نکات مهمی بپردازیم که می تواند برای افزایش نصب اپلیکیشن موثر باشد.

تعیین دقیق پرسونای مخاطب هدف

قبل از هر چیز باید پرسونای مخاطبان خود را شناسایی کنید. برای این کار لازم است که بررسی کنید اپلیکیشن شما چه نیازی از کاربران برطرف می کند؟ چه افرادی به آن نیاز دارند، با چه جنسیتی و در چه شرایط سنی؟

همچنین برای طراحی پرسونای دقیق تر باید اطلاعات روان شناختی، رفتاری، جمعیت شناختی، نیاز کاربران، عادت آن ها برای خرید، علایق و … را نیز در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صورت فردی با برخی افراد مصاحبه کرده و از آن ها نظرسنجی کنید که آیا تجربه استفاده از اپلیکیشن های مشابه را داشته اند یا خیر. همچنین می توانید نکات مثبت و منفی که به نظر کاربران پررنگ تر بوده است را در نظر بگیرید.

بررسی رقبا

آنالیز رقبا یکی از پایه های ثابت موفقیت کمپین های تبلیغات آنلاین و نیز تبلیغات نصب اپلیکیشن است. چرا که شما می توانید تعدادی از رقبای برتر حوزه کاری خود را انتخاب کنید و آن ها را از هر لحاظ مانند تعرفه تبلیغات، رتبه تبلیغ آن ها، مزایا و معایبشان، مدل های درآمدزایی و … بررسی کنید.

تهیه چنین لیستی می تواند به تشخیص اینکه رقیب شما در چه زمینه ای ضعیف تر عمل کرده است، کمک کند. شما می توانید از نقاط ضعف آن ها برای بهبود اپلیکیشن و کمپین تبلیغاتی خود کمک بگیرید تا مخاطباتن بیشتری را جذب نمایید.

تبلیغات

تبلیغات یکی از راه هایی است که می تواند افزایش نصب اپلیکیشن را تسریع بخشد. بنابراین زمانی که بخواهید در مدت زمان کوتاه به تعداد نصب مشخصی برسید این تکنیک بسیار کاربردی است. تبلیغات خود شامل انواع مختلفی می باشد که عبارتست از:

 • تبلیغات گوگل
 • تبلیغات در سوشال مدیا
 • تبلیغات در سایت های پربازدید
 • تبلیغات درون برنامه ای

دقت در انتخاب اسم برای اپلیکیشن

نام اپلیکیشن اولین چیزی است که کاربر در مواجهه با اپلیکیشن مشاهده می کند. هرچه این نام جذاب ترو و منحصر به فردتر باشد، بیشتر در ذهن ها حک می شود. برای انتخاب اسم اپلیکیشن نیز می توانید از برخی تکنیک ها کمک بگیرید:

 • کوتاه بودن و اختصار اسم اپلیکیشن
 • تکراری نبودن
 • ساده بودن اسم انتخابی
 • همخوانی اسم با حوزه فعالیت کسب و کار
 • استفاده از کلمات کلیدی مورد نظر

استفاده از لوگوی جذاب

لوگو هم مانند نام اپلیکیشن، جزو اولین چیزهایی است که توسط کاربر دیده می شود و حائز اهمیت است. بنابراین طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که توجه کاربر را به خود جلب کند. در عین حال باید شرح مختصری از حوزه کاری شما را به کاربر، القا کند. هرچه طراحی لوگو ساده تر و مرتبط تر باشد، کمپین شما با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

درج اسکرین شات های کاربردی از اپلیکیشن

استفاده از اسکرین شات ها در صفحه اپلیکیشن نکته مهمی است که نباید از آن غافل شوید. اسکرین شات به کاربران نشان می دهد که چه چیزی در انتظار آن ها است. در واقع از این طریق می توانند متوجه شوند که اپلیکیشن مورد نظر، چقدر با نیازهای آن ها همخوانی دارد. اسکرین شات ها فضای مناسبی برای به رخ کشیدن مزایای رقابتی و ویژگی های منحصر به فرد هر کسب و کار می باشد.

حضور در اپ استورهای داخلی و خارجی

حضور در اپ استورهای مختلف شانس دیده شدن اپ را افزایش می دهد اما برای نتیجه موثر، نیاز به پرسونای مخاطب هدف خود دارید. چرا که با طراحی پرسونا می توانید آنالیز کنید که مخاطبان هدف شما بیشتر از چه اپ استوری استفاده می کنند و تبلیغات خود را مطابق با نتیجه این آنالیز اجرا کنید.

بهبود و بهینه سازی صفحه اپلیکیشن (ASO)

بهینه سازی صفحه اپلیکیشن یکی از مهم ترین نکات برای دیده شدن اپلیکیشن شماست؛ دقیقا مانند کاری که خدمات سئو برای وبسایت ها می کند. شما باید بتوانید بهینه سازی صفحه اپ را به نحوی انجام دهید که با جستجو در اپ استور جزو گزینه های اول باشید. اما علاوه بر آن مهم است که بتوانید کاربر را ترغیب به دانلود اپلیکیشن نمایید و برای این کار فقط چند ثانیه فرصت دارید!

از جمله اقداماتی که می تواند به بهینه سازی صفحه اپلیکیشن شما کمک کند عبارتند از:

 • تعداد دانلودها؛ هرچه بیشتر باشد، رتبه شما در اپ استور نیز بهتر خواهد بود.
 • استفاده از کلمات کلیدی؛ به دیده شدن اپلیکیشن ها کمک می کند.
 • نظرات و امتیاز کاربران به اپلیکیشن؛ هرچه بیشتر و بهتر باشد اعتمادسازی بیشتری القا می کند. در نتیجه رتبه اپلیکیشن در اپ استور نیز بهبود خواهد یافت.
 • دفعات استفاده از اپلیکیشن؛ در رتبه اپ تاثیر زیادی دارد. اینکه کاربران فقط آن را دانلود می کنند یا از آن استفاده هم می کنند در رتبه اپ، موثر است.

استفاده از کلمات کلیدی

طی تحقیقی که نیل پاتل انجام داد، نتیجه این بود که استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات صفحه اپلیکیشن تاثیر زیادی در برتر بودن آن دارد؛ اما نباید بیش از اندازه از این کلمات استفاده کرد. نکاتی برای انتخاب اصولی کلمات کلیدی در کمپین های تبلیغات نصب اپلیکیشن عبارتند از:

 • استفاده از پیشنهادات اپ استورها
 • بررسی صفحه اپلیکیشن رقبا
 • بررسی کلملا کلیدی رقبا و میزان سختی آن ها
 • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط
 • شناخت هدف مخاطبان از جستجو و استفاده از اپلیکیشن
 • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات

رفع باگ ها و آپدیت اپلیکیشن به صورت منظم

بررسی فنی اپلیکیشن و آپدیت آن به صورت منظم موجب رفع باگ های موجود و بهینه تر شدن آن می شود. این اقدام می تواند تجربه کاربری را بهبود می بخشد. همچنین می توانید به موازات آپدیت های فنی، از کاربران اپلیکیشن نیز بخواهید که مشکلاتی که در اپلیکیشن با آن مواجه شده اند را با شما در میان بگذارند. با این کار حس اعتمادسازی بیشتری به آن ها القا شده و از طرفی شاید نسبت به معرفی اپلیکیشن شما به دیگران نیز ترغیب شوند که در این صورت به نحوی تبلیغات را برای خود سهولت بخشیده اید؛ بدون صرف زمان و هزینه اضافی.

تعرفه تبلیغات نصب اپلیکیشن چقدر است؟

همانطور که در بخش های قبل هم اشاره کردیم، هزینه نصب اپلیکیشن با تبلیغات به ازای هر نصب محاسبه می شود. از طرفی مبلغ دقیقی نمی توان به عنوان تعرفه تبلیغات در اپلیکیشن تعیین کرد چرا که وابسته به عوامل مختلفی است و در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

 • فیلد موضوعی اپلیکیشن بازاریابی: هرچه میزان محبوبیت برنامه های نصب اپلیکیشن بیشتر باشد و مخاطبان بیشتری داشته باشند، تبلیغات آن ها نیز بهتر و سریع تر نتیجه می دهد. شما یک اپلیکیشن مناسب برای کودکان را در نظر بگیرید و در مقابل اپلیکیشن مربوط به حوزه ابزار صنعتی. قطعا اپلیکیشن مرتبط با کودک مخاطبان بیشتری دارد. به عبارتی هرچه مخاطبان هدف، سخت تر یافت شوند، هزینه تبلیغ نیز بیشتر می شود.
 • موقعیت جغرافیایی: هرچه تبلیغات شما در در نقاط مختلف تری نمایش داده شود، هزینه تبلیغ نیز قاعدتا بیشتر می شود. این امر هم بستگی به خودتان دارد که تقاضای نمایش اپ در شهرهای مختلف را داشته باشید یا خیر.
 • تعداد نصب های فعلی اپلیکیشن: اگر اپلیکیشن شما نصب های زیادی در حال حاضر دارد، پس کاربران کمتری هستند که از وجود آن بی بهره اند. از همین رو جذب کاربر فرآیند آسانی نخواهد بود، پس هزینه نصب هم بیشتر می شود.
 • محل تبلیغ: هزینه تبلیغ در جایگاه های مختلف، متفاوت است. حتی اگر بخواهید در اپلیکیشن های خاصی تبلیغ شما نمایش داده شود، هزینه تبلیغ بیشتر می شود.
 • تعداد رقبا: هرچه رقبای بیشتر و قوی تری داشته باشید که بخواهید به آن ها برسید یا از آن ها پیشی بگیرید، فرآیند تبلیغ شما سخت تر بوده و طبیعتا هزینه بیشتری می طلبد.
 • تعیین بازه زمانی مشخص برای نصب اپلیکیشن: در صورتی که بازه زمانی مشخصی برای نصب اپلیکیشن تعیین شود (به ویژه اگر کوتاه باشد) هزینه بیشتری بابت تبلیغ نصب باید پرداخت کنید.

سوالات شما در مورد تبلیغات CPI

تبلیغات CPI مخفف عبارت Cost Per Install است. با این روش شما می توانید اپلیکیشن خود را تبلیغ کنید و کاربر را مستقیم به صفحه دانلود آن هدایت کنید. علت نامگذاری هم از این باب است که هزینه به ازای هر یک نصب محاسبه می شود و نمایش یا کلیک روی تبلیغ، هزینه ای برای شما ندارد.

هزینه دقیقی برای تبلیغات CPI نمی توان تعریف کرد چرا که به عوامل مختلفی مانند تعداد مخاطبان، میزان تقاضا برای اپلیکیشن، موقعیت جغرافیایی، محل تبلیغ و ... بستگی دارد.

بله، هر کدام از این ها بسته به عوامل مختلف، هزینه های متفاوتی دارند.

تبلیغات CPI مزایای متعددی دارد اما مهم ترین آن را اگر بخواهیم بگوییم کم ریسک بودن و جلوگیری از هدر رفتن بودجه تبلیغ دهنده است.

و در پایان این که...

در این مقاله سعی کردیم در مورد تمام دغدغه هایی که ممکن است در مورد تبلیغات نصب اپلیکیشن وجود داشته باشد صحبت کنیم. متوجه شدیم که CPI چیست و چه مزایایی دارد. با انتخاب تبلیغات نصب اپلیکیشن می توانید نرخ بازگشت سرمایه خود را نیز اندازه گیری کنید. تبلیغات نصب اپلیکیشن در بسترهای پر مخاطبی چون گوگل پلی، اپ استور، یوتیوب و کافه بازار اجرا می شود.

دیگر مقالات