تولید و تدوین ویدیو آژانس دیجیتال دارت

محتوای ویدیویی محبوب‌تر از همه

انسان با آثاری که به صورت فیلم یا تصاویر تهیه شده باشد بهتر ارتباط برقرار می‌کند، به‌ویژه وقتی این اثر به صورت ویدئویی تهیه شود، پیام‌ها را خیلی راحت‌تر و ساده‌تر دریافت می‌کند. به عبارتی ذهن انسان فیلم و تصاویر را بسیار آسان‌تر از متن درک و پردازش می‌کند و درنتیجه خیلی سریع‌تر به اصل و مفهوم پیام می‌رسد. اگرچه تفاوت‌هایی بین افراد مختلف وجود دارد ولی پژوهش‌ها نشان می‌دهد که اکثر افراد با ویدیو ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای تهیه یک اثر ویدیویی وجود دارد که تولید محتوا ازطریق مصاحبه با افراد مرتبط با موضوع یکی از آن‌ها محسوب می‌شود. همه کسب‌وکارها با تعیین راهبردهای محتوایی قادرخواهند بود با افراد داخل شرکت و سایر افراد مرتبط مصاحبه‌های متنوع تهیه کنند و برای مشاهده مخاطبان در سایت قرار دهند.

تهیه ویدیوهای آموزشی، تبلیغاتی و هر اثر ویدیویی که بتواند به شناسایی و معرفی کسب‌وکارهاتان کمک کند می‌تواند در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

معمولا بسیاری از مدیران کسب‌وکارها پیش از تولید محصول، یک ویدئو بررسی محصولات یا خدمات را تهیه می‌کنند و ازطریق این فیلم اقدام به نظرخواهی و ‌مصاحبه با مخاطبان می‌کنند تا نیازها و خواسته‌هایشان را در بحث تولید محصول در نظر بگیرند.

تهیه محتوای ویدیویی مزایای مختلفی برای کسب‌وکارها به همراه دارد که انتقال راحت پیام به مخاطبان، جلب نظر مخاطبان، افزایش بازدیدکنندگان وب‌سایت، بالابردن اعتبار شرکت و آشنایی کامل مخاطبان با محصولات و خدمات از جمله آن‌ها است.

استفاده از ویدیو بجای متن

همان‌طور که گفته شد انسان با تصویر ارتباط بهتری برقرار می‌کند و وقتی در وب‌سایتی متن همراه با تصویر ارائه شود مخاطب برای مطالعه آن رغبت بیشتری پیدا می‌کند. با این‌حال اگر این تصویر به فیلم ویدیویی تبدیل شود میزان این رغبت بیشتر خواهد شد. ارائه محتوا در سایت با کتاب تفاوت می‌کند و چنان‌چه در سایتی بدون استفاده از تصاویر و فیلم تنها به ارائه مطلب متنی بپردازیم، احتمالا تعداد خوانندگان به مراتب کاهش خواهد یافت.

براساس آمار، کاربران به طور میانگین بیش از شش برابر زمان در یک صفحه با محتوای ویدیویی در مقایسه با محتوای غیر ویدیویی وقت صرف می‌کنند. 

آمار بازدیدکنندگان ویدیوهای سایت‌ها بالا است. برای مثال در پیام‌رسان فیس‌بوک روزانه ۱۰۰ میلیون ساعت زمان، صرف مشاهده محتوای ویدیویی می‌شود. این موضوع اهمیت فیلم و تصویر را در مقایسه با سایر روش‌های انتقال پیام بیان می‌کند.

اطلاعات و پیامی که از طریق یک ویدیوی یک دقیقه‌ای به مخاطب ارائه می‌شود به اندازه محتوای چندین تصویر و متن است. محتوای ویدیویی مزیت‌های مختلفی به همراه دارد که قابلیت صدا، مشاهده احساسات مصاحبه شونده یا گوینده، فرصت ارتباط بیشتر با مخاطب و امکان بازنشر متعدد در شبکه‌های اجتماعی از جمله این موارد است.

همه مزیت‌های یادشده در کنار اشتیاق و رغبت زیاد مخاطبان به استفاده ازاین آثار ویدیویی و همچنین پیشرفت فناوری‌ها باعث خواهد شد که در آینده محتوای ویدیویی جایگزین محتوای متنی شود.

اهمیت محتوای ویدیویی در افزایش بازدیدکنندگان

مدیران وب‌سایت‌ها همواره در جست‌وجوی بالارفتن رتبه سایت و نمایش آن در صفحات نخست گوگل هستند. یکی از این شیوه‌ها، بهره‌بردن از ویدیو در وب‌سایت است. ویدیو بهترین روش برای تکمیل مقالات، مناسب‌ترین شیوه برای جذب مخاطب و همچنین حفظ مخاطب در سایت است.

براساس آمار، ۶۳ درصد از کسب‌وکارها از ویدیو برای بازاریابی بهره می‌برند و به همین خاطر این نوع محتوا بخش مهمی از استراتژی تبلیغاتی کسب‌وکارها را تشکیل می‌دهد.

کسب‌وکارهایی که از این ابزار برای معرفی محصولات و خدمات خود بهره گرفته‌اند به موفقیت‌های قابل‌توجهی دست یافته‌اند که دستاورد آن افزایش ۸۲ درصدی بازاریابی و فروش محصولات‌شان بوده است.

کارهای ویدیویی تاثیر زیادی روی سئو وب‌سایت برجا می‌گذارد که جذاب‌تر کردن سایت، جلب اعتماد بیشتر مخاطبان، علاقه موتور جست‌وجوی گوگل به ویدیو، جلب نظر کاربران تلفن همراه، توضیح خوب مطالب، تشویق اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، افزایش فروش و جذب مخاطبان غیرفعال از جمله این موارد است.

ویدیو به جای متن و گرافیک

براساس آمار و مطالعات انجام‌شده، محبوبیت و اهمیت ویدیوها به طور دائم در سراسر نقاط جهان رو به افزایش است به‌طوری‌که این رشد استفاده از ویدیو در بخش‌های بازاریابی و امور تبلیغاتی به‌خوبی دیده می‌شود.

اکنون ویدیو به یکی از ابزارهای قدرتمند تبلیغاتی در حوزه‌هایی مثل فروش، بازاریابی و آموزش تبدیل شده است. استفاده از ویدیو بخاطر ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد اکنون با تقاضاهای زیادی ازطرف رده‌های مختلف سنی مواجه است. همین حالا فقط ویدیوهای آموزشی روزانه بیش از یک میلیارد بازدید در شبکه یوتیوب دارند. یک نظرسنجی حاکی از این موضوع است که ۶۸ درصد مردم مایل هستند نیازهای اطلاعاتی خود را با دیدن یک ویدیوی کوتاه درباره یک محصول یا خدمت برطرف کنند. ویدیو در مقایسه با محتوای متنی، گرافیک و کتاب الکترونیکی محبوبیت زیادی بین مخاطبان دارد زیرا بااستفاده از آن یادگیری و درک مفاهیم فضای کسب‌وکار، محصول و خدمات، آسان‌تر از سایر محتواها اتفاق می‌افتد.

در حال حاضر بازاریابی ویدیویی از محبوب‌ترین ابزار بازاریابی آنلاین محسوب می‌شود. محتوای این ویدیوها نیاز هر شغلی بوده و هر کسب‌وکاری برای شناسایی و معرفی خود باید از ویدیوهای تبلیغاتی بهره ببرد.

تیزرهای تبلیغاتی قادر خواهد بود برند شما را هرچه بیشتر به مخاطبان معرفی کند و از این طریق کمک زیادی به فروش محصول و خدمت شما کنند. همین حالا بیش از ۸۰ درصد کسب‌وکارهایی که فعالیت‌های تبلیغاتی انجام می‌دهند از تیزرهای تبلیغاتی بهره می‌برند و شما برای عقب نماندن از آنان، خودبخود به سمت تهیه ویدیو از فعالیت و خدمات کسب‌وکارتان کشیده خواهید شد. در مجموع ساخت یک کلیپ تبلیغاتی حرفه‌ای از کسب‌وکارتان، یک مسیر راحت برای جلب اعتماد مشتریان‌ خواهد بود تا آنان بخوبی با فعالیت‌هایتان آشنا شوند.

ویژگی‌های ویدیوی خوب

ویژگی‎های یک ویدیوی خوب برای محتوای سایت چیست؟ برای پاسخ به این پرسش باید گفت که ابتدا باید زمان مناسب انتشار ویدیو را به درستی تعیین کنیم و برای این کار باید خود را جای مخاطبان بگذاریم و بهترین زمان را انتخاب کنیم. موضوع دیگر اینکه باید هدف تولید محتوا به صورت روشن و واضح مشخص باشد و در این ویدیو یک راه احساسی برای ارتباط با مخاطبان انتخاب کنید و محتوای‌تان اطلاعات غیرضروری نداشته باشد. بخاطر داشته باشید برای تولید محتوای ویدئویی از گرافیک استفاده کنید و برای این کار از یک متخصص کمک بخواهید. علاوه‌براین پیام‌تان را مستقیم و بدون پرداختن به حاشیه‌ها به مخاطب ارائه کنید.

بستر مناسب برای انتشار محتوای‌تان انتخاب کنید. آیا می‌خواهید این ویدیو در اینستاگرام منتشر شود یا یوتیوب یا شبکه‌های اجتماعی دیگر، که هرکدام از آن‌ها از نظر نوع انتشار محتوا با یکدیگر تفاوت دارند.

تخصص دارت در تهیه ویدیو مناسب

همان‌طور که گفته شد ویدیو مطلوب‌ترین و اثرگذارترین نوع محتوا محسوب می‌شود و در این راه بازاریابی ویدیویی قادر خواهد بود کمک زیادی به پیشرفت و رونق کسب‌وکارتان ایفا کند.

مجموعه دارت چگونه می‌تواند در تدوین ویدیو مناسب سایت به کسب‌وکارها کمک کند؟  در پاسخ باید گفت که متخصصان این مجموعه در بررسی نیازهای ویدیو کسب‌وکارها، طراحی و تدوین ویدیوهای متنوع مانند معرفی کسب‌وکارها، معرفی خدمات و محصولات‌، تهیه گزارش‌های تصویری و مصاحبه کمک می‌کنند. اگر قصد تهیه محتوای ویدیویی برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب‌وکار خود یا محصولات و خدمات خود را دارید می‌توانید با کارشناسان بخش تولید محتوای ویدیویی دارت در تماس باشید. همچنین متخصصان دارت می‌توانند شما را در تهیه تیزرهای تبلیغاتی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات دیگر دارت