تدوین گزارش آژانس دیجیتال دارت

فهرست مطالب

ارائه گزارش و تدوین آن یکی از مهم‌ترین عوامل رونق، توسعه و موفقیت یک کسب‌وکار به‌حساب می‌آید. گزارش‌های کیفی؛ نقاط ضعف و قوت یک کسب‌وکار را بازگو می‌کنند و از این طریق مسایل و موانع زودتر رفع و رجوع می‌شود. اکنون ‌پرسش این است که چرا گزارش‌ها تا این حد در روند یک کسب‌وکار تاثیرگذار است.

گزارش‌ها در واقع شیوه عملکرد و کارکرد یک شرکت را بیان می‌کند و دست‌اندرکاران کسب‌وکار با استفاده از آن می‌توانند راه درستی را برای رشد بهره‌وری عملیاتی کرده و درنتیجه تصمیم‌گیری‌های درخوری برای استمرار رقابت اتخاذ کنند.

این گزارش‌ها معمولا به پرسش‌های مختلفی مانند نحوه قیمت‌گذاری درست، مشخص‌کردن مشتری‌‌های پرسود، داشتن سرمایه برای پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان، ضرورت داشتن یا ضروری نبودن جذب کارمندان جدید و میزان پرداختی وهمچنین برای بازاریابی مناسب، مکان و شیوه سرمایه‌گذاری کسب‌وکار پاسخ می‌دهد.

تهیه گزارش

مزیت گزارش کسب‌وکار

گزارش اثربخشی کمپین

ارائه گزارش مدیریتی مزیت‎های مختلفی شامل اندازه‌گیری معیارهای استراتژی، کمک به درک موقعیت فعلی، تنظیم معیارهای عملکرد میان‌بر، تقویت ارتباطات، ارتقا و بهبود همکاری، تقویت مشارکت و انگیزه و همچنین تقویت رشد مستمر کسب‌وکار به همراه دارد.

چنان‌چه مشاغل مایل به رشد باشند باید مسیری برای ارزیابی کارآیی و عملکرد خود در مقابل رقبای خود و کارآیی قبلی خود فراهم کنند. در این صورت اندازه‌گیری معیارهای استراتژیک جهت ارزیابی و نظارت بر عملکرد، از انگیزه‌های مهم گزارش خواهد بود.

گزارش مدیریتی همچنین معیارهای درستی به شما ارائه می‌کند تا تصویری آشکار و مشهودی از سلامت و گسترش کسب‌وکارتان حاصل کنید و این گزارش را با عملکرد و کارآیی رقبای خود مقایسه کنید.

تقویت ارتباطات

تقویت ارتباطات ضرورت دیگر موفقیت یک کسب‌وکار به‌حساب می‌آید. گزارش‌های کسب‌وکار ارتباط میان شرکا، سرمایه‌گذاران، مشتریان و همکاران را ارتقا می‌بخشد. به عبارتی این گزارش‌ها، فعالیت‌های مختلف درمیان واحدها را مطلوب‌تر می‌کند.

در مجموع گزارش‌های مدیریتی، موجب ارتقای همکاری بین‌بخشی می‌شود و واحدها قادر خواهند بود با بهره‌بردن از نتایج گزارش مدیریتی، در طرح‌ها همکاری کنند.

گزارش مدیریتی موثر، اطلاعات مهم شرکت را در اختیار همه قرار می‌دهد و این موضوع سبب ارتقای کارآیی می‌شود که در نهایت به اشتیاق و انگیزه بیشتر کارکنان و رشد بهره‌وری در سازمان ختم می‌شود.

بهبود تصمیم‌گیری

این گزارش‌ها در کنار افزایش بهره‌وری، تصمیم‌گیری را نیز بهبود می‌بخشد و همین موضوع سبب رشد مستمر و ثبات در تجارت می‌شود.

در مجموع باید گفت که گزارش، انتقال تجربه و دانش به دیگران است و این می‌تواند در رونق هرکسب‌وکاری موثر باشد. گزارش در واقع یک دانش جامع از قسمت‌های مختلف در کسب‌وکار ایجاد می‌کند. گزارش همچنین باعث تصمیم‌گیری درست می‌شود و با این نگاه، مانع هدر رفتن منابع و افزایش کارآیی کارکنان خواهد شد.

گزارش‌های متنوع دارت

باتوجه به اهمیت ارائه گزارش در بخش کسب‌وکار، دارت به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، با بهره‌مندی از نیروهای متخصص و حرفه‌ای خدمات مختلفی در تدوین گزارش به صاحبان کسب‌وکار ارائه می‌دهد.

این گزارش‎ها در بخش‌های مختلف از جمله صفحات اینستاگرامی کسب‌وکار، گزارش صفحات وب کسب‌وکار و گزارش افزایش فالوور متمرکز است.

 
 

کسب‌وکار در اینستاگرام

امروزه تبلیغات کسب‌وکار اینستاگرامی در بین خیلی از مشاغل رواج یافته است و دیگر مانند سابق از کسب‌وکارهای سنتی از جمله مغازه‌های بزرگ، اجاره‌های نجومی و هزینه‌ها زیاد خبری نیست. اکنون حتی در خانه و محل سکونت خود می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکاری را آغاز کنید تا خیلی سریع به سود و منفعت درخور دست پیدا کنید.

اکنون خیلی از افراد از جمله بانوان با استفاده از پلتفرم اینستاگرام توانسته‌اند کسب‌وکارهای سودآوری برای خود فراهم کنند. این دسته از بانوان حتی کار خود را از فروش لباس‌های ساده در این پیام‌رسان آغاز کردند و با شناسایی و تبلیغات تاثیرگذار به رونق کسب‌وکارشان دست زدند. خیلی از همین افراد حتی سرمایه‌ای چندانی برای این کار در اختیار نداشتند اما با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و ارائه خلاقیت خیلی زود به سود رسیدند.

اکنون گزارش‌های زیادی در باره سود و منفعتی که تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام با استفاده از این پلتفرم بدست آورده یا می‌آورند، وجود دارد. برای مثال چطور یک پیج ساده با چند نفر دنبال‌کننده در حدود ۲۰۰ هزار نفر، بین هشت تا ۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. از این موارد زیاد است و ارقام میلیونی آن واقعا باورنکردنی هست. اینستاگرام با چنین قابلیتی در کنار هوش و زکاوت کاربران، بستر فروش خیلی از خدمات و محصولات را با هزینه بسیار اندک و آسان فراهم کرده است. حتی برخی از صفحات اینستاگرام ۵۰ هزار تومان و برخی هم تا ۱۰۰ هزار تومان و بیشترهم به فروش می‌رسد.

این قابلیت باعث‌شده که شرکت‌های مختلفی برای فروش تخصصی صفحات اینستاگرامی راه‌اندازی شوند و رقابت شدیدی نیز میان آنان ایجاد شوند.

حتی برخی ازصاحبان فروشگاه‌ها و مغازه‌ها هم به سمت اینستاگرام روی آورده‌اند تا از طریق این پیام‌رسان کسب‌وکارشان را به مخاطبان و مشتریان معرفی کنند.

دسترسی آسان به اینستاگرام

یکی از دلایل محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام، دسترسی آسان به این پلتفرم است. کافی است یک گوشی هوشمند داشته باشید تا هر‌زمان و هر‌مکان به اینستاگرام متصل شوید و به کسب‌وکارتان برسید. بااین‌حال برای موفقیت در کسب‌وکار اینستاگرامی باید اندکی صبور باشید و برای موفقیت از مشاوره‌های متخصصان و کارشناسان این حوزه بهره ببرید.

خلاقیت یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت کسب‌وکار در اینستاگرام است و هر فردی با رعایت آن می‌تواند درآمدهای خوبی از طریق این شبکه بدست آورد.

مجموعه دیجیتال مارکتینگ دارت با داشتن کارشناسان و متخصصان خبره تاکنون خدمات مختلفی از جمله مشاوره به صاحبان و عوامل کسب‌وکارهای مختلف ارائه کرده‌اند و به درآمدهای زیادی هم دست یافته‌اند.

براساس آمار اینستاگرام بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و به‌طورمیانگین روزانه ۷۵ میلیون کاربرد از این پلتفرم بهره می‌برند. در ماه هم بیش از یک میلیارد نفر از اینستاگرام استفاده می‌کنند. این آمارها نشان می‌دهد که تبلیغات و خرید‌و‌فروش اقلام در این پلتفرم بسیار سریع و اثرگذار انجام می‌شود و همانطور که گفته شد اگر برای استفاده از این پیام‌رسان خلاقیت وجود داشته باشد سودآوری، خیلی زود قابل دسترس خواهد بود.

گزارش صفحات وب کسب‌وکار

گزارش صفحات وب کسب‌وکار از دیگر خدمات و فعالیت‌های مجموعه دارت محسوب می‌شود. برای رسیدن به یک وب تاثیرگذار و لینک اول گوگل باید یک نقشه کامل برای دستیابی به آن طراحی شود.

 این مجموعه برای افرایش رتبه سایت شما در الکسا و گوگل نقشه راهی برای شما تدوین می‌کند و لیست کامل کلمات‌کلیدی وب‌سایت و کسب‌وکار را برای این منظور ارائه می‌دهد.

کارشناسان و متخصصان ما از نقطه شروع، تا میزان هزینه برای دیجیتال وب سایت، زمان مورد نیاز برای کسب لینک اول در صفحه نخست گوگل و شناخت رقبا و استفاده از کلمات کلیدی مناسب برای عبور از رقبا را به شما ارائه خواهند کرد.

گزارش افزایش فالوور

افزایش فالوور اینستاگرام از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به یک کسب‌وکار موفق است. وقتی فالوور یا تعداد دنبال‌کنندگان شما زیاد باشد به همین نسبت محصولاتی که در این محیط به نمایش می‌گذارید بازدیدکنندگان بیشتری خواهند داشت درنتیجه‌ هرچه بیشتر بازدیدکننده داشته باشید تعداد خریداران محصول شما نیز افزایش خواهند یافت.

متخصصان و کارشناسان دارت می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای این کار روش‌های کاربرد افزایش فالوور اینستاگرام را برای شما توضیح خواهند داد برای مثال خواهند گفت با ایجاد استراتژی محتوا برای صفحه اینستاگرام چگونه رشد خود را در این پلتفرم آغاز کنید.

داشتن هویتی مشخص، استمرار در تولید محتوا، حضور فعال در فضای اینستاگرام و معرفی صفحه به دیگران از دیگر راه‌های افزایش فالوور در این پلتفرم است که مجموعه دارت به آموزش آن و همچنین موضوعات مرتبط می‌پردازد.

اگر به دنبال دریافت گزارش‌های مداوم و متنوع از کسب‌وکار هستید، اگر نیاز به بینش مناسب براساس گزارش‌های مدون هستید، می‌توانید از کارشناسان آژانس دیجیتال دارت کمک بگیرید. ما در دارت آماده پاسخگویی به نیازهای شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استراتژی‌های مشابه