بررسی و تحلیل آژانس دیجیتال دارت

فهرست مطالب

نقش محوری آمار در کسب‌وکار

آمار به عنوان شاخه مهم ریاضیات درهمه ابعاد زندگی انسان دیده می‌شود و معمولا یکی از بسترهای مهم مطالعه است. در واقع آمار در نقش تجزیه‌و‌تحلیل، تفسیر، حفظ و ارائه داده‌ها ظاهر می‌شود و نقش آن در مدیریت کسب‌وکار محوری محسوب می‌شود.

اما کاربردهای آمار به همین جا ختم نمی‌شود و علاوه ‌بر عدم محدویت استفاده در تجارت و مدیریت، در رتبه‌بندی، بازارهای مالی، سازمان‌های مالی و… هم کاربرد دارد.

اما با همه این تفاسیر آمار چه کاربرد و عملکردی در اقتصاد و سایر بخش‌های این حوزه ایفا می‌کند. در پاسخ باید گفت که چنان‌چه آمار با مهارت در اجرای شیوه‌های آماری بکار گرفته شود مدیران قادر خواهند بود ظرفیت تولید محصولات را بالا ببرند. آمار باعث ارتقای ظرفیت تولید، مدیریت توانمند کار و عملکرد وکارآیی کارکنان می‌شود.

بررسی و تحلیل آژانس دیجیتال دارت

نکته مهم دیگر این است که آمار از هدر رفت منابع جلوگیری می‌کند و در نتیجه مدیران با استفاده از همین ویژگی آمار برنامه‌هایی برای رفع هدر رفت منابع به اجرا می‎گذارند. همچنین ویژگی دیگر آمار این است که مدیران قادر خواهند بود عملکرد یا بهره‌وری کارکنان را تجزیه‌و‌تحلیل کند و از اطلاعات هم‌زمان با روش‌های آماری برای ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی و رشد تولید بهره ببرند. اما آمار چه کمکی به مارکتینگ دیجیتال می‌کند؟ باید گفت این آمار است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا گزارش‌‌های دقیقی از وضعیت تبلیغات و کمپین‌های دیجیتال خود بدست آورند. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ به‌طور‌معمول از آمار برای سنجش میزان بهره‌وری کمپین‌ها و تبلیغات استفاده می‌کنند.

وضعیت رقبا در شبکه‌های اجتماعی

امروزه شبکه‌های اجتماعی با قابلیت و امکانات وسیعی که دارند فضا و محیط بسیار مناسبی برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی فراهم کرده‌اند. اکنون اغلب افراد گوشی هوشمند تلفن همراه دارند و همواره در شبکه‌های اجتماعی حضور می‌یابند و همین حضور باعث شده که تبلیغات و اطلاع رسانی کسب‌وکارها با استفاده از این روش و با قیمتی بسیار ارزان‌تر از شیوه‌های سنتی انجام شود.

همان‌طور که شما از تاثیر شبکه‌های اجتماعی در کسب‌وکار، با هدف تبلیغات و معرفی برای خود استفاده می‌کنید به طور حتم رقیب شما نیز از این ابزار منظور بهره می‌برد.

«گوگل» راحت‌ترین راه برای پیداکردن رقبا است. برای پیداکردن برند شما نیاز به کلمات‌کلیدی مناسب است که مصرف‌کنندگان از طریق آن می‌توانند به فعالیت‌های شما دسترسی داشته باشند.

برای مثال، چنان‌چه کسب‌وکار شما فروش «خودکار» است، در گوگل «خودکار» یا «برند خودکار» را باید جست‌وجو کنید. پس از اینکه مسیر رقبا را در خصوص همین کالای خودکار محدود کردید، قدم بعدی جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها است. این فرایند با توجه به شبکه اجتماعی که مورد هدف شما است، امکان دارد اندکی تفاوت داشته باشد. برای مثال تحلیل در فیس‌بوک را می‌توانید با یک بررسی دستی روی صفحه رقیب خود، آغاز کنید. با این عمل شما می‌توانید مجموع لایک‌ها و فالوور را مشاهده کنید یا صفحه را از لحاظ کیفی مد نظر قرار دهید.

درخصوص اینستاگرام هرچند اطلاعات و داده‌های عمومی زیادی درباره رقبای شما وجود ندارد اما می‌توانید از طریق گزارش رقبای اینستاگرام در سایت‌های تحلیلی، برند خودتان را با رقبایتان در جاهای کلیدی به مقایسه بپردازید.

در اینجا قادر خواهید بود سرعت افزایش مخاطبان رقیب، تعداد نشر مطالب رقیب، شمار لایک یا کامنت محتوای رقیب، پرتکرارترین هشتگ‎های رقیب و پست‌های برتر رقیب خود آگاه شوید. 

تاثیر شبکه اجتماعی برعملکرد کسب‌وکار

براساس تحقیقات متعدد انجام‌شده استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام تاثیر بسیار مثبتی بر کارآیی و عملکرد کسب‌وکارها از لحاظ مالی به‌دنبال دارد. استفاده از اینستاگرام و تلگرام از لحاظ رشد معاملات فروش، تعداد فروش و همچنین مجموع مشتری تاثیر مطلوبی در بهبود کارآئی و عملکرد کسب‌وکار ایجاد می‌کند. بنابراین، این نتایج نشان می‌دهد که بین بهره بردن از شبکه‌های اجتماعی و عملکرد کسب‌وکارها ارتباط مثبت و مطلوبی دیده می‌شود. کسب‌وکارها قادر خواهند بود اطلاعات مرتبط به مشتریان بالقوه خود، سلیقه‌ها و تمایلات آنان را به‌آسانی از مکالمات و گفت‌وگوهای موجود در صفحات اینستاگرام بدست آورند. علاوه‌براین، کسب‌وکارها قادر خواهند بود با دنبال‌کردن و عضو‌شدن در صفحات کسب‌وکارهای دیگر، در مورد رقیبان خود، فعالیت‌ها و تاکتیک‌های آنان اطلاعات حاصل کنند.

همچنین ارائه نتایج تصویری از روش و شیوه کسب‌وکار و محصولات در صفحه‌های اینستاگرام و تلگرام برای ارتباط و در اختیار گذاشتن اطلاعات به مشتریان بسیار موثر خواهد بود زیرا ارزش یک عکس می‌تواند چندین برابر متن روی مخاطب و مشتری باشد.

برای جذب بیشتر مشتریان و رشد عملکرد، باید از ویژگی‌ها و امکانات شبکه‌های اجتماعی مثل تماس‌های کم‌هزینه، منتشرکردن رایگان محتوا و تبلیغات کم خرج بهره گرفت.

در مجموع حضور در شبکه‌های اجتماعی باید با برنامه و هدف مشخص باشد. بدون داشتن برنامه و استراتژی تعیین‌شده نتیجه‌ای جز شکست نصیب این نوع  کسب‌وکارها نخواهد شد. برای مثال وقتی حسابی در تویتر یا اینستاگرام ایجاد می‌کنید باید بدانید که قصد دارید با آن چه کنید یا چگونه درصد موفقیتش را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید.

بنابراین متخصصان و کارشناسان خبره قبل از اینکه از روش‌ها صحبت کنند از چرایی سخن می‌گویند و علل حضور و فعالیت کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهند و بعداز این مرحله به سمت چگونگی‌ها خواهند رفت.

مشخص‌شدن هدف از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تعیین ویژگی‌های صفحه موردنظر در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام و وجه اشتراک کسب‌وکار شما با صفحه مورد نظر باید انجام شود.

شناسایی وب‌سایت رقبا

شناخت رقبا

ارزیابی راهبردهای بازاریابی و تبلیغات وب‌سایت‌های رقیب در شبکه‌های اجتماعی، نقش موثری در موفقیت شما در کسب‌وکار دارد. برای موفقیت در کارتان باید به طور مستمر به تحلیل اقدام‌ها و کارهای رقیب بپردازید و همواره دست‌کم یک گام جلوتر از آنان حرکت کنید. در این مسیر باید با ابزارها و روش‌های مختلف به تحلیل سایت، هدف‌ها و شیوه‌های بازاریابی رقیبان اقدام کنید. ارزیابی سایت رقبا به شما کمک می‌کند از اقدام‌ها و کارهای رقیب‌تان آگاه شوید تا شما با بهره‌بردن از مناسب‌ترین ابزارهای آنالیز، بهترین روش را برای عبور از رقبا انتخاب کنید.

برای ارتباط با مشتریان جدید باید جز ده وب‌سایت نخست در نتایج جست‌وجوی گوگل باشید و این یعنی به تلاش بیشتر و استفاده از نظرات متخصصان و کارشناسان این حوزه نیازمند هستید. بخش سئو سایت یا قسمت تولید محتوا یکی از مهم‌ترین ابزار بازاریابی آنلاین است که وضعیت کاملا رقابتی در این بخش حاکم کرده است. بنابراین در کنار تقویت بخش سئوی سایت باید شیوه‌ها و رویکردهای رقیبان را ارزیابی کنید و نقاط قوت آنان را در سایت خود اجرا کنید.

مزایای راه‌اندازی وب‌سایت کسب‌وکار

اکنون بیشتر کسب‌و‌کارها در صدد هستند از روش سنتی فاصله بگیرند و شیوه‌های مدرن و پیشرفته را برای اثربخشی بیشتر روی مشتری و مخاطب در پیش گیرند.

ایجاد وب‌سایت اینترنتی یکی از راه‌هایی محسوب می‌شود که میزان فعالیت کسب‌وکارتان را در نزد مشتری پررنگ‌تر می‌کند. امروزه مشتریان زمان طولانی از وقت خود را صرف حضور در سایت‌ها و دیدن آنها می‌کنند و همین موضوع فرصت بی‌بدیلی برای صاحبان کسب‌وکارها ایجاد کرده که ازاین فضا به طرز مطلوبی بهره ببرند.

با ایجاد کسب‌وکارهای اینترنتی می‌توان به یک درآمد پایدار رسید که به تدریج درصد و مقدار درآمد شما از طریق آن روبه فزونی خواهد گذاشت. با آمدن کسب‌وکارهای اینترنتی تقریبا نسل کسب‌وکارهای سنتی در حال از بین رفته است بنابراین برای حضور در بازار باید به سمت استفاده از فناوری‌های روز برای رشد کسب‌وکار و همچنین افزایش درآمد رفت. در وب‌سایت‌تان علاوه بر تبلیغ و شناسایی کسب‌وکارتان، می‌توانید محصولات خود را به فروش برسانید و استفاده از این روش از نظر صرف هزینه و وقت به سود دوطرف کسب‌وکار و مشتری منجر خواهد شد.

اگر کسب‌وکار دیجیتالی دارید، یا علاقه‌مند هستید که کسب‌وکار دیجیتال خود را شروع کنید، آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت در خدمت شماست. با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما در اسرع وقت توضیحات مورد نیاز را خدمت شما بیان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استراتژی‌های مشابه