آیا در ایران هم مارکتینگ اتومیشن انجام شده است؟

بازاریابی خودکار در ایران

دارت نماینده وب‌اینگیج در ایران

مارکتینگ اتومیشن به عنوان یک روش نوین برای دیجیتال مارکتینگ در سال‌های اخیر مطرح شده است. شاید شما تا کنون اسم مارکتینگ اتومیشن را نشنیده باشید، شاید هم آشنایی اولیه با آن داشته باشید ولی نمی‌دانید که در واقعیت مارکتینگ اتومیشن چه نقشی در دیجیتال مارکتینگ دارد؟ سوال بعد شاید این باشد با توجه به اینکه مارکتینگ اتومیشن در روشی نوین است و تازه در بازارهای جهانی کسب‌وکارها در حال استفاده از آن هستند آیا چنین سیستمی در ایران نیز وجود دارد؟ اگر چنین سیستمی در ایران وجود دارد چگونه می‌توان از آن استفاده کرد و چه مزایایی برای کسب‌وکارها دارد؟

مارکتینگ اتومیشن، در ایران

مارکتینگ اتومیشن در ایران

هر تکنولوژی نوینی که وارد بازار جهانی می‌شود با یک فاصله چند ماهه تا چند ساله وارد کشور شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در مورد مارکتینگ اتومیشن با همت آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت و پیش‌بینی به موقع آن در مورد آینده مناسب و مساعد این بازار، ما در ایران چندین و چند پروژه مارکتینگ اتومیشن پیاده‌سازی شده داریم.

بله در ایران مارکتینگ اتومیشن نه تنها پیاده‌سازی شده است بلکه در سال‌های اخیر مورد استقبال کسب‌وکارهای متعددی قرار گرفته است. آن‌ها با استفاده از ابزارهای مارکتینگ اتومیشن توانسته‌اند کیفیت ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگی خود را بهبود ببخشند. البته چند استارتاپ ایرانی نیز فازهای تحقیقاتی و پژوهشی را در این حوزه طی می‌کنند. حتی برخی به محصولات اولیه بومی نیز دست یافته‌اند که نشان دهنده ایجاد بازار مناسب ابزارهای اتوماسین بازاریابی در ایران است.

دارت، نماینده وب اینگیج در ایران

برای انتقال تکنولوژی به کشور راه‌های متعددی وجود دارد، درباره مارکتینگ اتومیشن با توجه به اینکه این نوع مارکتینگ چند سالی است در بازارهای جهانی فعال شده است، انتخاب دارت، دریافت نمایندگی رسمی یک شرکت معتبر و یک ابزار کارآمد بود. دارت با تعامل بسیار زیاد با وب انگیج، توانست نمایندگی رسمی این ابزار قدرتمند را در ایران دریافت کند.

با توجه به اینکه وب اینگیج در بازارهای بین‌المللی حضور داشت و مشتریان متعددی را پوشش می‌داد، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ارائه خدمات در ایران بود. در واقع زمانی که تکنولوژی جدیدی قرار است وارد یک کشور شود، بهتر است از طریق شرکت‌ها یا افرادی وارد شود که سابقه مناسبی در این زمینه داشته باشند.

تیم تحقیق و توسعه دارت، با بررسی بازارهای جهانی احساس نیاز کسب‌وکارها به ابزارهای مارکتینگ اتومیشن را شناسایی کرده و سال ۱۳۹۸ با حضور در یکی از نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه دیجیتال مارکتینگ هند توانست مذاکرات خود را با وب اینگیج آغاز کند. جلسات متعدد تیم دیجیتال مارکتینگ دارت با وب اینگیج به دریافت نمایندگی رسمی وب‌اینگیج برای آژانس دیجیتال دارت ختم شد.

بومی‌سازی مارکتینگ اتومیشن

بومی سازی بازاریابی خودکار

آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت فعالیت خود را به عنوان پیشرو در حوزه مارکتینگ اتومیشن دو سالی است که آغاز کرده و در این سال‌ها سعی و تلاش این تیم به سمت بومی‌سازی مارکتینگ اتومیشن بوده است. در این راستا دارت در بخش بلاگ ،سایت توضیحات و اطلاعات جامعی از مارکتینگ اتومیشن منتشر کرده است. همچنین در رویدادهای دیجیتال مارکتینگ، دارت سعی کرده است با دعوت از نمایندگان وب اینگیج به ایران مارکتینگ اتومیشن را بیش از بیش به کسب‌وکارهای ایرانی معرفی کند.

در دوران کرونا، دارت با برگزاری جلسات آنلاین و وبینارهای رایگان در حوزه مارکتینگ اتومیشن در ایران سعی در ارتقا دانش فعالان دیجیتال مارکتینگ داشته است. در این وبینارها که به میزبانی آژانس دارت برگزار شد، فعالان دیجیتال مارکتینگ ایران سوالات خود را از نمایندگان وب اینگیج پرسیدند و نماینده وب اینگیج به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ داد. همچنین توضیحات جامع و کاملی به دو زبان انگلیسی و فارسی درباره مارکتینگ اتومیشن به کاربران شرکت‌کننده در جلسه وبینار ارائه شد.

دارت چگونه به پیاده‌سازی مارکتینگ اتومیشن کمک می‌کند؟

مارکتینگ اتومیشن به عنوان یک مفهوم، ممکن است در ظاهر و در لحظه برای همه کسب‌وکارها جذاب باشد. ولی مهم پیاده‌سازی دقیق و اصولی آن است. اگر قصد دارید ابزار مارکتینگ اتومیشن را برای کسب‌وکار خود فعال کنید باید بدانید که دارت در تمامی مراحل کنار شما است.

اولین قدم برای فعال‌سازی مارکتینگ اتومیشن شناخت دقیق آن است. شما می‌توانید با کارشناسان دارت تماس گرفته و نیازهای کسب‌وکار خود را مطرح کنید. در مرحله بعد دارت با بررسی دقیق کسب‌وکار شما، بررسی خواهد کرد که آیا مارکتینگ اتومیشن مناسب کسب‌وکار شما است یا خیر؛ در صورتی که کسب‌وکار شما شرایط لازم برای فعال‌سازی مارکتینگ اتومیشن را دارا باشد کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و طی جلساتی، توضیحات دقیق و جامعی در مورد نحوه پیاده‌سازی مارکتینگ اتومیشن ارائه خواهند داد.

در مرحله بعد، با تایید شما، پیاده‌سازی ابزار وب‌اینگیج برای کسب‌وکار انجام خواهد شد. اما بعد از پیاده‌سازی، کار تازه شروع می شود. اینکه شما چگونه باید کاربران خود را دسته‌بندی کنید و برای هر دسته‌بندی کاربران تحت چه شرایطی چه پیامی را ارسال کنید مسئله‌ای است که به‌احتمال زیاد برای کسب‌وکارهایی که تازه اقدام به راه‌اندازی مارکتینگ اتومیشن کرده‌اند سوال مهمی است.

در این مرحله تیم آموزش و کارشناسان خبره دارت در حوزه اتوماسیون بازاریابی، آماده آموزش دقیق تمامی بخش‌های وب‌اینگیج به نماینده کسب‌وکارتان هستند. این آموزش‌ها می‌تواند به صورت حضوری، غیرحضوری و دیجیتالی انجام شود.

در هر مرحله از فرآیند پیاده‌سازی تا به‌کارگیری ابزار وب‌اینگیج، شما می‌توانید از خدمات پشتیبانی دارت استفاده کنید.

مزایا راه‌اندازی مارکتینگ اتومیشن توسط دارت

مزایای استفاده از مارکتینگ اتومیشن

ابزارهای متنوعی از مارکتینگ اتومیشن در دنیا وجود دارد که شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را برای کسب‌وکار خود استفاده کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ دارت به عنوان نماینده رسمی وب‌اینگیج در ایران مزایایی را برای شما در نظر گرفته است تا در صورت انتخاب دارت بتوانید از آن ها استفاده کنید. این مزایا عبارتند از:

  1. برگزاری جلسات مشاوره‌ای رایگان قبل از شروع همکاری
  2. آموزش ابزار مارکتینگ اتومیشن (وب‌اینگیج) به نماینده مشتری به صورت رایگان
  3. پشتیبانی رایگان
  4. امکان برگزاری جلسه با کارشناسان وب اینگیج

جمع‌بندی

نوآوری در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا فرآیندهای دیجیتال مارکتینگ خود را بهبود ببخشند. دارت سال‌ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ و ارائه خدمات در این حوزه به کسب‌وکارها فعال بوده است. امروز دارت با سابقه درخشان در پیاده‌سازی و به‌کارگیری مارکتینگ اتومیشن برای چندین برند نامدار ایرانی، آماده ارائه خدمات در حوزه اتوماسیون بازاریابی به شما عزیزان است. اگر قصد دارید مارکتینگ اتومیشن را برای بهبود فرآیندهای دیجیتال مارکتینگ، کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات بهتر به کاربران خود فعال کنید، می‌توانید از مشاوران ما کمک بگیرید. در بخش تماس با ما، درخواست مشاوره را به صورت رایگان ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مقالات